Planując ślub, z pewnością powinniśmy się przygotować na wysokie koszta. Jakie założenia powinniśmy przyjąć i na co je wydamy?
1. Sala W zależności od tego, jak liczne ma być wesele i gdzie je zamierzamy zorganizować, koszt wynajmu będzie wahał się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Restauracje są znacznie droższe niż domy weselne, a najtańsze okazują się wiejskie remizy.
2. Zaproszenia Chociaż wydaje się to banalne, niekiedy jest to wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Znów wszystko zależy od ilości zaproszeń. I tutaj niespodzianka: niekiedy więcej zaproszeń może oznaczać niższą cenę, zwłaszcza, jeśli wymarzyliśmy sobie nietypowo zaprojektowaną kartę.
3. Suknia ślubna i garnitur Suknia ślubna pochłania niekiedy nawet 20 procent całego budżetu ślubnego. Warto poszukiwać zatem okazji i zastanowić się nad suknią z wyprzedaży sezonowej. Wydatek na garnitur to także kwestia paru tysięcy złotych – jednak mężczyzna w garniturze z pewnością jeszcze wystąpi. Panna młoda w swojej kreacji prezentuje się jedynie raz – w ten wyjątkowy dzień. Ciekawym rozwiązaniem jest także sztuczna biżuteria jako dodatek do sukni – obecnie prezentuje się ona równie dobrze, co ta oryginalna, a jest zdecydowanie tańsza.
4. Catering i alkohol Wesele bez jedzenia jest niemożliwością! Warto jednak dokładnie przestudiować menu i zaplanować, ile jesteśmy w stanie wydać na alkohol. Niektóre firmy oferują możliwość zwrotu nadprogramowych butelek po weselu z nieznacznym jedynie potrąceniem opłaty – w takim przypadku warto zamówić więcej, niż gdyby miało zabraknąć.
5. Ksiądz, opłaty cywilne W porównaniu do powyższych opłat opłata cywilna – ok. 150 złotych – jest śmiesznie tania. W zależności od parafii księdzu możemy być zmuszeni zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.
Dla każdego dobre będą zdjęcia produktowe Poznań.