Przygotowania weselne

weselne

Gdy spytamy przypadkowe osoby jaki był ich najważniejszy dzień w życiu, to bez wątpienia otrzymamy odpowiedź, że był to ten, w którym odbywał się ślub. Nic w tym dziwnego. Jest to moment, w którym całe życie drastycznie się zmienia. Pojawiają się nowe możliwości, ale też nowe obowiązki. Na dodatek jest to dzień do którego przygotowujemy się przez dłuższy czas i staramy się, aby był zupełnie wyjątkowy. Urządzanie ślubu oraz wesela Tychy nie jest wcale łatwym zadaniem. Problemy zaczynają się już na samym początku. Znalezienie odpowiedniej sali jest bardzo trudne i w wielu przypadkach graniczy z cudem. Terminy są zarezerwowane na kilka lat do przodu.

Ważne jest również dopasowanie sali do naszych wymagań. Nie może być przecież za mała albo znajdować się zbyt daleko od miejsca zamieszkania. Istotne są też aspekty ekonomiczne – nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na rezerwacje sali, która jest bardzo droga. Dochodzą jeszcze problemy, które dotyczą natury religijno-prawnej. Trzeba załatwić wszystkie sprawy związane z Urzędem Stanu Cywilnego oraz u proboszcza parafii. Obecnie jest możliwość zawarcia małżeństwa konkordatowego, które jest zdecydowanie bardziej wygodne dla przyszłych małżonków. Zarówno ślub cywilny jak i kościelny odbywa się w jednym momencie.

Do załatwienia są również sprawy związane z obsługą wesela dla zapewnienia odpowiedniej rozrywki. Konieczne jest zatrudnienie firmy cateringowej, która zadba o to, żeby goście weselni byli ugoszczeni tak jak przystało. Zarezerwować trzeba również orkiestrę, która jest bardzo ważna i żadna uroczystość się bez niej nie obędzie. Dochodzą do tego jeszcze sprawy, które wiążą się z zatrudnieniem fotografa oraz kamerzysty. Jak widać jest to trudne, ponieważ wymaga czasowego zgrania bardzo wielu elementów. Gdyby tego było mało to dochodzą jeszcze sprawy, które dotyczą stroju dla pary młodej. Kobieta musi wyposażyć się suknię ślubną, a mężczyzna w garnitur lub smoking. Nie jest to jednak problemem, ponieważ na rynku istnieje wiele sklepów, które posiadają szeroki asortyment.